ماموريت بالگرد اورژانس 115 فارس جان 3 تن را از مرگ نجات داد

 

 

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی فارس امروز حدود ساعت 13 ماموریت بالگرد اورژانس 115 فارس صورت گرفت، در این ماموریت خانمی 19 ساله که دو روز پس از زایمان دچار سکته قلبی و لخته شدن خون شده بود و وضعیت مناسبی هم نداشت از بیمارستان داراب به شیراز منتقل شد .
رستگار تصریح کرد بلافاصله پس از فرود بالگرد در حدود ساعت 16 و انتقال بیمار توسط آمبولانس اورژانس 115 به بیمارستان نمازی ، جهت دو بیمار دیگر که در بیمارستان فسا بودند درخواست اعزام بالگرد شد که بلافاصله پس از سوخت گیری بالگرد، پزشک مسئول اورژانس هوایی تیم اوژانس هوایی را به فسا اعزام نمود . یکی از بیماران کودکی 4 ماهه بود که دچار ایست قلبی-تنفسی در بیمارستان فسا شده بود و اکنون وضعیت مناسبی نداشت و سریعا نیاز به اقدامات فوری پزشکی داشت که پس از فرود بالگرد در شیراز توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان مادر و کودک انتقال یافت

 

.مصدوم دوم آقایی 34 ساله بود که دچار تنگی نفس شدید و آسیب دستگاه تنفسی بود که ایشان هم نیاز به اقدامات فوری داشت که خوشبختانه با توجه به فعال بودن بالگرد اورژانس 115 فارس به همت مسئولین، جان 3 نفر از هموطنانمان نجات یافت .
محمدرضا رستگار گفت : قبل از ایام نوروز با توجه به کمبود اعتبارات مجبور به تعطیلی و لغو قرارداد بالگرد شده بودیم که در ایام نوروز با همت مسئولین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و استانداری فارس امکان راه اندازی و عقد قرارداد بالگرد ایجاد شد . وی ابراز امیدواری کرد که ان شاء الله پس از تعطیلات نوروز هم در صورت تامین اعتبارات امکان بکارگیری بالگرد اورژانس را در سطح استان خواهیم داشت.
بالگرد اورژانس 115 فارس با عقد قرارداد با یکی از ارگانهای نظامی تامین می شود.

  

 
.
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-1-11 8:56        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ