انفجار ترقه و کشته شدن نوجوان 14 ساله ، اولین کشته چهارشنبه آخر سال در استان فارس

نوجوانی حدودا 14 ساله در پی انفجار ترقه در دستش فوت کرد . به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی فارس دکتر محمد جواد مرادیان گفت : پس از تماس با مرکز پیام اورژانس 115 شیراز اعلام شد پسری حدودا 14 ساله دچار سوختگی شدید بر اثر انفجار ترقه شده است .بلافاصله آمبولانس پایگاه اورژانس نزدیک به محل حادثه اعزام شد و پس از 6 دقیقه به محل حادثه رسید . متاسفانه بر اثر شدت جراحات وارده شامل قطع شدن دست چپ ، سوختگی کامل سر و صورت و همچنین وجود سوراخ شدگی های متعدد در ناحیه سینه مصدوم که بر اثر اشیا ء ریز و سنگهای موجود در ترقه دست ساز ایجاد شده بود در دم جان باخت . آمبولانس اورژانس 115 مصدوم را به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داد .

دکتر محمد جواد مرادیان رئیس مرکز مدیریت  حوادث و فوریتهای پزشکی گفت در روزهای پایانی سال 89 با بی توجهی بهار را از دست ندهیم و موجبات نگرانی خود و خانواده را فراهم نکنیم . وی با تقبیح اعمال و رفتار صورت گرفته در چهارشنبه آخر سال که تاکنون اتفاق افتاده تصریح کرد استفاده از مواد محترقه و بمب های دست ساز می تواند ضایعات جبران ناپذیری در افراد ایجاد نماید .

وی اعلام کرد تیم ها و اکیپ های اورژانس 115 در این ایام در مناطق مختلف استان در حال استقرار می باشند و در صورت وقوع هرگونه حادثه لازم است فورا با شماره 115 تماس گرفته شود .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1389-12-24 20:48        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ