واحد فناوري اطلاعات
 

پيشرفت سريع تكنولوژي ، بويژه فن آوري اطلاعات و ارتباطات ( ICT ) ، روز به روز چشم اندازها و افق هاي روشن تري را جهت تسخير قلل علمي ، فني و صنعتي و حل مشكلات ومسائل بشر ارائه مي كند و تك تك افراد و آحاد جامعه را به تلاش مضاعف در كسب مهارتهاي كامپيوتري و كاربرد آنها در ساير علوم ملزم مي سازد . فن آوري اطلاعات ، Information technology‌ اصطلاحي عمومي است كه با استفاده از كامپيوتر در جهت ايجاد و نگهداري داده ها و ارائه به موقع اطلاعات گفته مي شود . IT تمامي جوانب مديريت و پردازش اطلاعات را در بر مي گيرد . كامپيوترها در مديريت اطلاعات نقش مهمي ايفا مي كنند . بعضي از كارشناسان ، IT را مجموعه اي از ارتباطات ، مخابرات و اينترنت مي دانند و بعضي ديگر IT را مجموعه اي از تجهيزات الكترونيكي و رايانه اي مي دانند كه به ذخيره و انتقال هرگونه اطلاعات مي پردازد .


 وظايف عمومي   
  

   تهيه و به روز نگاه داشتنن ،شناسنامه تجهيزات رايانه اي ، تجهيزات شبكه و تجهيزات مركز تلفن و شناسنامه نرم افزارهاي موجود ،به منظور ساماندهي اطلاعات تجهيزات موجوددر واحدها

   ارسال گزارش فعاليت هاي انجام شده به مديريت فناوري اطلاعات وارتباطات
 
    انجام مراحل كارشناسي فني خريد و تاييد فاكتورهاي خريد در محدوده سقف مجاز در بخشنامه هاي ارسال شده از طرف مديريت خدمات پشتيباني دانشگاه ( معاملات كوچك ) و خريد طبق ليست تجهيزات مجاز كه در سايت سخت افزار موجود مي باشد .
 
   حضور مستمر در جلسات هماهنگي و بازآموزي هاي برگزار شده توسط مديريت فناوری اطلاعات

   اعلام نيازهاي آموزشي به مديريت و ارتقا سطح علمي و عملي با گرفتن آموزشهاي لازم و...
 
   بازديد از سايتهاي خبري   ICT جهت به روز نگهداشتن اطلاعات فني و اطلاع از تكنولوژيهاي جديد جهاني
 

 

 
 
 كارشناس مسئول واحد فناوري اطلاعات:   احسان ابراهيم نياي شيرازي
شروع مسئوليت  در اورژانس : 85/01/01
تلفن تماس : 07116288080 - داخلي 1133  
پست الكترونيكي : ebrahimnia@sums.ac.ir
تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1390-5-24 11:19        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ